Widia

WIDIA to jeden z najstarszych producentów narzędzi węglikowych na świecie. Firma swoją działalność rozpoczęła w 1925 roku wraz z rejestracją znaku towarowego. Na przestrzeni wszystkich lat funkcjonowania, marka wprowadziła szereg innowacji w produkcji narzędzi skrawających. Stałe doskonalenie działań sprawiło, że WIDIA obecnie stanowi jedną z najpotężniejszych marek w branży, czego dowodem jest bardzo duża popularność wierteł widiowych. W swojej bogatej ofercie firma dysponuje pełną gamą narzędzi, pokrywającą wszystkie potrzeby produkcyjne: toczenie, obróbka otworów, frezy składane i systemy narzędziowe, frezowanie frezami monolitycznymi z węglika spiekanego, wiercenie wiertłami monolitycznymi z węglika spiekanego i rozwiercanie czy operacje gwintowania. Ważne miejsce w asortymencie marki zajmują narzędzia frezarskie i narzędzia tokarskie.

Oprócz innowacyjnych produktów, najwyższą jakość marki WIDIA tworzy globalna sieć dystrybutorów posiadających wysokospecjalistyczną wiedzę i bogate doświadczenie. Firma Widia mimo długoletniej tradycji stawia na ciągły rozwój i udoskonalanie swoich produktów, aby dopasować się do ciągle zmieniającego się rynku. Narzędzia wyprodukowane przez markę Widia wyróżniają się dobrymi parametrami technicznymi oraz najwyższą jakością wykonania, z zastosowaniem specjalnie dobranych materiałów. Widia ciągle wzbogaca swój asortyment o nowe produkty, dzięki czemu znajdą one zastosowanie w nowoczesnych maszynach przemysłowych, zwiększając jednocześnie ich wydajność i komfort pracy.

Wiertło widiowe

Wiertło widiowe to jedno z najpowszechniej rozpoznawanych narzędzi marki Widia. Wiertła widiowe charakteryzują się bardzo wysoką jakością, co przekłada się na efektywność pracy oraz niezawodność wiertła w każdych warunkach – prawidłowo eksploatowane wiertło widiowe nie stępi się zbyt szybko i z pewnością się nie złamie. W zależności od wybranego modelu wiertło widiowe może być wykorzystywane do obróbki otworów w powierzchniach metalowych lub do wiercenia betonu.

Klientów zainteresowanych narzędziami frezarskimi i tokarskimi marki Widia zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z dostępnym asortymentem. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.