Toczenie to proces obróbki skrawaniem, który wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Głównym elementem tego procesu są noże tokarskie, które ze względu na przeznaczenie różnią się od siebie głównie rozmiarem oraz kątem przystawienia. Noże tokarskie wyposażone są w płytki wieloostrzowe, które dedykowane są do obróbki odpowiednich rodzajów materiałów.  Głównym czynnikiem, który decyduje o wyborze noży tokarskich oraz płytek jest rodzaj obrabianego materiału. Drugim efekt, jaki chcemy uzyskać opracowując materiał. Jako niezależny dystrybutor współpracujący z najlepszymi producentami na całym świecie, możemy pochwalić się rozbudowanym asortymentem, na który składają się noże tokarskie, noże tokarskie składane oraz płytki wieloostrzowe. Dzięki temu nasi klienci mają dostęp do niezbędnych narzędzi tokarskich, wiedząc, że inwestują w produkty najwyższej jakości.

Noże tokarskie

noże tokarskieZe względu na szerokie możliwości zastosowania, w naszej ofercie można znaleźć noże tokarskie o rozmaitych właściwościach. Pozwala to dopasować produkt do konkretnych warunków pracy i uzyskać efekt zgodny z założeniami. Oferujemy noże tokarskie następujących producentów:

  • Widia
  • Iscar
  • Lamina

W ofercie znajdują się także płytki tokarskie oraz noże tokarskie składane.

Noże tokarskie składane

Noże tokarskie składane to odrębna kategoria noży tokarskich o szerokim spektrum zastosowań. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo noże tokarskie składane w różnych systemach mocowania płytki, przeznaczone do toczenia wewnętrznego oraz zewnętrznego, a także przecinania i wycinania oraz rowkowania i gwintowania.

Oferowane przez nas noże tokarskie – klasyczne oraz noże tokarskie składane – wykonane są ze specjalnie dobranych materiałów, dzięki czemu wykazują się dużą trwałością i odpornością na zniekształcenia. Przystosowane są do wykonywania pracy pod dużym naciskiem oraz w trudnych warunkach, dzięki czemu jeszcze lepiej odpowiadają na specyficzne oczekiwania różnych środowisk pracy.

Zapraszamy do współpracy. W razie problemów chętnie doradzimy w wyborze najlepszego produktu. Ze względu na to, że noże tokarskie dostępne są w różnych geometriach zależnych przede wszystkim od systemu mocowania płytki, pomożemy Państwu znaleźć narzędzia o odpowiednich parametrach, aby należycie spełniły swoją funkcję.